11-sinf o‘quvchisi Milliy gvardiya kiyimida boshqa bir maktabga kirishga urindi
Boshqa bir maktabning 11-sinf o‘quvchisi Milliy gvardiya kiyimida Guliston shahrida joylashgan 8-sonli maktabga kirishga urindi. Bu haqda Milliy gvardiya matbuot xizmati xabar bermoqda.
Joriy yilning 5-mart kuni Guliston shahrida joylashgan 8-sonli maktabda yangi tizimda xizmat olib borayotgan qorovul xodimi yuklatilgan vazifani bajarish vaqtida, soat 15:30 lar atrofida xatti-harakatida shubha uyg‘otgan Milliy gvardiya kiyimida kelgan shaxsni kirish joyida to‘xtatganda, u sohta guvohnamani ko‘rsatib, maktabga kirishi kerakligini aytadi.
Maktab maʼmuriyati ham ushbu shaxsni muqaddam uchratmaganliklari va u maktabga biriktirilmaganligi haqida maʼlumot berishgan.
Milliy gvardiya xodimlari tomonidan ushbu shaxs ogohlantirilib, undan qalbaki guvohnomani topshirilishi so‘ralganda, u xodimlarga qo‘pol munosabatda bo‘lib, hatosini tan olmasdan faol qarshilik ko‘rsatishga uringan. Shunday bo‘lsada uning bu kabi nojo‘ya harakatlarining salbiy oqibatlari qayta tushuntirilgan holda tinchlantiriligan.
Olib borilgan tekshiruvlar davomida ushbu shaxs, Guliston shahrida joylashgan 16-sonli maktabning 11-sinf o‘quvchisi U.X. ekanligi maʼlum bo‘lgan.
Hozirda fuqaro U.X. dan Milliy gvardiya xizmat kiyimi va sohta guvohnomasi olib qo‘yilib, uning nima maqsadda forma kiyib maktabga kirmoqchi bo‘lganligi va buning asl sabablarini aniqlash yuzasidan Guliston shahar prokuraturasi surishtiruv ishlarini davom ettirmoqda.
Suhbat
Pedagoglar tomonidan o‘quvchilar kaltaklanayotgani aks etgan videotasvirlar tez-tez ijtimoiy tarmoqlarda tarqalib, keng muhokamalarga sabab bo‘lyapti.
11:37 / 17.11.2023
Bolalarga zo‘ravonlik qilgan o‘qituvchi 4 yilga qamaldi
U jazoni manzil koloniyada o‘tashi belgilandi.
11:20 / 17.07.2024
Bolalarni urgan tarbiyachiga jinoyat ishi ochildi
Unga nisbatan Jinoyat kodeksining 110- moddasi (qiynash) 2-qismi “a” va “v” bandlari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

An 11th-grader tried to enter another school wearing a National Guard uniform
An 11th-grade student from another school tried to enter school No. 8, located in Gulistan, in the uniform of the National Guard. This is reported by the press service of the National Guard.
On March 5 of this year, at school No. 8 located in the city of Gulistan, a security guard working under the new system stopped a person in the National Guard uniform, whose behavior aroused suspicion, at the entrance, while performing his assigned duties, around 3:30 p.m. shows a fake certificate and says that he needs to enter the school. The school administration also informed that they have not met this person and that he is not attached to the school.
When this person was warned by the National Guard officers and asked to hand over the fake ID, he was rude to the officers and tried to actively resist without admitting his mistake. However, the negative consequences of such misbehavior have been appeased by re-explaining.
During the investigations, this person, 11th grade student of school No. 16 in Gulistan, U.Kh. it is known.
Currently, citizen U.K. National Guard service uniform and fake identity card were taken away from him, why he wanted to enter the school wearing uniform and the real reasons for this, Gulistan city prosecutor's office is continuing the investigation.