Ertadan boshlab menejerlik o‘quv kurslarida o'qish istagida bo'lgan direktorlikka nomzodlar uchun ro'yxatdan o'tish boshlanadi
20:42 / 15.01.2024
7.19k
Xabaringiz bor endi maktab direktorligiga nomzodlar har 5 yilda Abdulla Avloniy nomidagi milliy-tadqiqot institutidagi menejerlik o‘quv kurslarida o‘qib, sertifikat olishi belgilandi.
Menejerlik o‘quv kurslarida o‘qish istagida bo‘lgan nomzodlar uchun ro‘yxatdan o‘tish ertadan, 16-yanvardan boshlanadi.
Buning uchun nomzodlar manager.uzedu.uz platformasidan ro‘yxatdan o'tishlari lozim. Ro‘yxatga olish jarayoni yakunlangach, joriy yil 1-fevraldan boshlab o‘quv kurslariga start beriladi.
Bu haqida Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi Axborot xizmati rahbari Dilfuza Sobirova ishtirokida bo‘lib o‘tgan brifingda ma’lum qilindi.
Endi menejerlik kursida o'qib, sertifikat ololmagan direktorlarga yana bir bor imkoniyat beriladi
Amaldagi tartibga o‘zgartirishlar kiritildi
11:38 / 30.08.2024
2025-yildan bog‘cha direktorlariga ham menejerlik sertifikati beriladi, sentyabrdan esa 30 foizlik ustama joriy qilinadi
Bu haqda Vazirlar Mahkamasining 531-sonli qarori imzolandi
21:11 / 29.08.2024
Menejerlik sertifikatini olgan CHQBT fani o‘qituvchisiga ham 30 foizlik ustama to‘lanadimi?
ChQBT fani o‘qituvchisi lavozimiga ko‘ra ta’lim muassasasi direktorining o‘rinbosariga tenglashtirilgan.

From tomorrow, registration for directorship candidates who want to study in management training courses will begin.
20:42 / 15.01.2024 7.19k
As you know, now it is decided that the candidates for the directorship of the school will study management training courses at the National Research Institute named after Abdulla Avloni and receive a certificate every 5 years.
Registration for candidates who want to study in management training courses will start tomorrow, January 16.
For this, candidates must register on the manager.uzedu.uz platform. After the registration process is completed, training courses will start from February 1 of this year.
Dilfuza Sobirova, Head of the Information Service of the Ministry of Preschool and School Education, informed about this at a briefing.