Xususan, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 6247-son Farmoni bilan tasdiqlangan ochiq e’lon qilinishi lozim bo‘lgan ma’lumotlarning o‘z vaqtida rasmiy veb-sayt va Ochiq ma’lumotlar portaliga joylashtirilishi holati 106 ta davlat organlari va tashkilotlarida monitoring qilingan.
Aniqlanishicha, 106 ta vazirlik va idoralarga jami 1527 ta majburiyatlar belgilangan bo‘lib, joriy yilning 2-chorak holatiga shulardan faqatgina 577 tasining ijrosi o‘z vaqtida ta’minlangan.
Ochiq ma’lumotlarni e’lon qilishda yuqori samaradorlik ko‘rsatgichi esa Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi (80%) hamda Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi (80%) tomonidan qayd etildi.
Ya’ni, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi barcha davlat organlari va tashkilotlari orasida ochiq ma’lumotlarni e’lon qilish samaradorlik ko‘rsatgichi bo‘yicha (Sport vazirligi (95%)dan so‘ng) ikkinchi o‘rinni qayd etdi.
Eslatib
o’tamiz, avvalroq vazirlik korrupsiyaga qarshi kurashish samaradorligi
reytingida 82 ball bilan “yaxshi” natijani qayd etgandi.
Bu "Davlat fuqarolik xizmati to‘g‘risida"gi qonunni to‘g‘ridan-to‘g‘ri buzish hisoblanadi
2025-yil sentyabrdan oliy va birinchi malaka toifasiga ega bo'lgan o‘qituvchilar oylik maoshi oshiriladi
Shavkat Mirziyoyev bugun maktab ta’limi sifati va pedagoglar malakasini oshirish bo‘yicha takliflar taqdimoti bilan tanishdi.

11:30 / 05.08.2024 4.37k
Агентством по противодействию коррупции проанализировано состояние работы, проведенной в сфере обеспечения открытости деятельности государственных органов и организаций за 6 месяцев 2024 года.
В частности, мониторинг состояния своевременного размещения на официальном веб-сайте и Портале открытых данных сведений, подлежащих открытому опубликованию, утвержденных Указом Президента Республики Узбекистан No 6247, проводился в 106 государственных органах и организациях.
Установлено, что в общей сложности для 106 министерств и ведомств было определено 1527 обязательств, из которых по состоянию на 2 квартал текущего года своевременно обеспечено исполнение только 577.
Высокая эффективность публикации открытых данных отмечена Министерством дошкольного и школьного образования (80%) и Агентством специализированных образовательных учреждений (80%).
То есть Министерство дошкольного и школьного образования заняло второе место среди всех государственных органов и организаций по показателю эффективности публикации открытых данных (после Министерства спорта (95%).
• министерство
Агентство по противодействию коррупции опубликовало анализ коррупционных преступлений
17:15 / 04.10.2024
Это является прямым нарушением закона "О государственной гражданской службе."
18:06 / 13.09.2024
С нового учебного года будет увеличена ежемесячная заработная плата учителей высшей и первой квалификационной категории.
Сегодня Шавкат Мирзиёев ознакомился с презентацией предложений по качеству школьного образования и повышению квалификации педагогов.