Andijon viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasiga boshliq tayinlandi
Shukurov O‘tkirbek Ilhomovich Andijon viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
O‘tkirbek Shukurov 1983-yilda Andijon tumanida tug‘ilgan. 2011-yilda Andijon davlat tillar pedagogika institutini, 2012-yilda esa O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat va jamiyat qurilishi akademiyasini tamomlagan.
Mehnat faoliyatini 2004-yilda Andijon shahri 47-umumiy o‘rta ta’lim maktab o‘qituvchisi vazifasidan boshlagan.
Faoliyati davomida “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Andijon viloyati kengashida mutaxassis, bo‘lim mudiri, kengash raisi, markaziy kengash raisining o‘rinbosari, Andijon viloyati hokimi o‘rinbosari, Xo‘jaobod tumani hokimi lavozimlarda faoliyat yuritgan.
Ushbu lavozimga tayinlanguniga qadar Andijon viloyati hokimligi yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha kotibiyat mudiri lavozimida faoliyat yuritib kelayotgan edi.
Eslatib o
tamiz, bundan avval Andijon viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlagan Karimov Rasuljon Rafiqovich boshqa ishga o‘tganligi sababli egallab turgan lavozimidan ozod etilgandi.

Назначен начальник управления дошкольного и школьного образования Андижанской области
Шукуров Уткирбек Илхомович назначен начальником Андижанского областного управления дошкольного и школьного образования.
Уткирбек Шукуров родился в 1983 году в Андижанском районе. В 2011 году окончил Андижанский государственный педагогический институт языков, а в 2012 году - Академию государственного и общественного строительства при Президенте Республики Узбекистан.
Трудовую деятельность начал в 2004 году учителем средней общеобразовательной школы No47 города Андижана. За свою карьеру работал специалистом Андижанского областного совета общественного движения молодежи "Камолот," заведующим отделом, председателем совета, заместителем председателя центрального совета, заместителем хокима Андижанской области, хокимом Ходжаабадского района.
До назначения на эту должность он работал заведующим секретариатом по молодежной политике, социальному развитию и духовно-просветительской работе хокимията Андижанской области.