Andijon viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasiga boshliq tayinlandi
Shukurov O‘tkirbek Ilhomovich Andijon viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
O‘tkirbek Shukurov 1983-yilda Andijon tumanida tug‘ilgan. 2011-yilda Andijon davlat tillar pedagogika institutini, 2012-yilda esa O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat va jamiyat qurilishi akademiyasini tamomlagan.
Mehnat faoliyatini 2004-yilda Andijon shahri 47-umumiy o‘rta ta’lim maktab o‘qituvchisi vazifasidan boshlagan.
Faoliyati davomida “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Andijon viloyati kengashida mutaxassis, bo‘lim mudiri, kengash raisi, markaziy kengash raisining o‘rinbosari, Andijon viloyati hokimi o‘rinbosari, Xo‘jaobod tumani hokimi lavozimlarda faoliyat yuritgan.
Ushbu lavozimga tayinlanguniga qadar Andijon viloyati hokimligi yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha kotibiyat mudiri lavozimida faoliyat yuritib kelayotgan edi.
Eslatib o
tamiz, bundan avval Andijon viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlagan Karimov Rasuljon Rafiqovich boshqa ishga o‘tganligi sababli egallab turgan lavozimidan ozod etilgandi.

Shukurov Utkirbek Ilkhomovich has been appointed head of the Andijan Regional Department of Preschool and School Education.
O'tkirbek Shukurov was born in 1983 in Andijan district. In 2011, he graduated from the Andijan State Pedagogical Institute of Languages, and in 2012, he graduated from the Academy of State and Social Construction under the President of the Republic of Uzbekistan.
He started his career in 2004 as a teacher of the 47th general secondary school in Andijan. During his career, he worked as a specialist in the Andijan regional council of the Kamolot youth social movement, head of department, chairman of the council, deputy chairman of the central council, deputy khokim of the Andijan region, khokim of the Khojaabad district.
Prior to his appointment, he worked as the head of the secretariat for youth policy, social development and spiritual and educational affairs of the Andijan regional administration.
He was appointed to this position in 2023.
The head of the department of culture became the head of the preschool and school education department
Shahzod Eshankulov was appointed to the position of head of the preschool and school education department.