O‘qituvchining ish tajribasi maktabda ommalashgan bo‘lib, ish joyini boshqa maktabga ko‘chirsa ustama uchun shu maktabdan ball beriladimi?
Vazirlar Mahkamasining 2019-yil 30-sentabrdagi 823-son qarori bilan tasdiqlangan Nizomga 1-ilova, pedagog, psixolog va kutubxona xodimlarining faoliyatini baholash mezoniga ko‘ra o‘qituvchi ish tajribasining ommalashtirilganligi uchun 7 balldan 15 ballgacha beriladi.
Agar o‘qituvchining ish tajribasi maktab miqyosida ommalashtirilgan bo‘lsa va o‘qituvchi ayni vaqtda boshqa maktabda ishlayotgan bo‘lsa, uning avvalgi ish joyidagi ommalashtirilgan ish tajribasi uchun ball berilmaydi.
Chunki, maktab miqyosida ommalashtirilgan ishga ball berish uchun Ishchi guruhga ta’lim muassasasi miqyosida ommalashtirilganligi to‘g‘risida Pedagogik kengash qarorining elektron (pdf) nusxasi taqdim etilishi lozim.
Ishchi guruh maktab miqyosida ommalashtirilgan ishga ball berishi uchun esa ish tajribasi aynan shu maktabda ommalashtirilgan bo‘lishi lozim.
Diqqat: Agar pedagog xodimning ish tajribasi tuman (shahar), viloyat yoki respublika miqyosida ommalashtirilgan bo‘lsa, unda pedagog xodim ish joyini o‘zgartirgan taqdirda ham ball berilishi mumkin deb hisoblaymiz.

Если в школе востребован опыт работы учителя, если он перейдет в другую школу, будут ли ему начисляться баллы за сверхурочную работу в новой школе?
Согласно приложению 1 к Положению, утвержденному постановлением Кабинета Министров от 30 сентября 2019 года № 823, за популяризацию опыта работы учителя по критериям оценки работы педагогов, психологов и педагогов начисляется от 7 до 15 баллов. сотрудники библиотеки.
Если опыт работы учителя публикуется на уровне школы, и учитель одновременно работает в другой школе, баллы за опубликованный опыт работы на предыдущем месте работы не начисляются.
Потому что для выставления баллов работе, опубликованной на уровне школы, в Рабочую группу необходимо предоставить электронную (pdf) копию решения Педагогического совета о публикации на уровне образовательного учреждения.
Чтобы рабочая группа присвоила баллы работе, популяризированной на уровне школы, в этой школе должен быть популяризирован опыт работы.
Внимание: Если опыт работы педагога будет оглашен на уровне района (города), области или республики, мы считаем, что баллы могут быть начислены даже в случае смены педагогом места работы.