14:14 / 20.09.2024 2.54k
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligining 2024-yil 11-sentyabrdagi 300-sonli buyrug‘i bilan 2024-2025-o‘quv yilidan boshlab 10-sinfdan ikkinchi xorijiy til o‘qitiladigan umumiy o‘rta ta’lim muassasalari ro‘yxati tasdiqlandi.
Shuningdek, mazkur buyruq bilan umumiy o‘rta ta’lim muassasalarida o‘qitiladigan ikkinchi xorijiy (ingliz, nemis, fransuz, koreys, yapon, xitoy) til o‘quv dasturlari ham tasdiqlandi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri, Toshkent shahar va viloyatlar maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmalari boshliqlari Ikkinchi xorijiy tilni o‘qitish uchun malakali mutaxassislarni jalb etish hamda har chorakda ikkinchi xorijiy tilga o‘qitish amaliyoti borasida amalga oshirilgan amaliy ishlar to‘g‘risida vazirlikka ma’lumot kiritib boradi.

The list of second language schools has been approved
By order of the Ministry of Preschool and School Education No. 300 dated September 11, 2024, the list of general secondary educational institutions where second foreign languages are taught from the 10th grade starting from the 2024-2025 academic year was approved.
This order also approved curricula for the second foreign language (English, German, French, Korean, Japanese, Chinese) taught in general education institutions.
The Minister of Preschool and School Education of the Republic of Karakalpakstan, heads of the departments of preschool and school education of the city of Tashkent and the regions shall submit to the Ministry information on the practical work carried out to attract qualified specialists for teaching a second foreign language and the practice of teaching a second foreign language on a quarterly basis.