14:14 / 20.09.2024 2.54k
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligining 2024-yil 11-sentyabrdagi 300-sonli buyrug‘i bilan 2024-2025-o‘quv yilidan boshlab 10-sinfdan ikkinchi xorijiy til o‘qitiladigan umumiy o‘rta ta’lim muassasalari ro‘yxati tasdiqlandi.
Shuningdek, mazkur buyruq bilan umumiy o‘rta ta’lim muassasalarida o‘qitiladigan ikkinchi xorijiy (ingliz, nemis, fransuz, koreys, yapon, xitoy) til o‘quv dasturlari ham tasdiqlandi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri, Toshkent shahar va viloyatlar maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmalari boshliqlari Ikkinchi xorijiy tilni o‘qitish uchun malakali mutaxassislarni jalb etish hamda har chorakda ikkinchi xorijiy tilga o‘qitish amaliyoti borasida amalga oshirilgan amaliy ishlar to‘g‘risida vazirlikka ma’lumot kiritib boradi.

14:14 / 20.09.2024 2.54k
Приказом Министерства дошкольного и школьного образования No300 от 11 сентября 2024 года утвержден перечень общих средних образовательных учреждений, в которых с 2024/2025 учебного года будет преподаваться второй иностранный язык с 10 класса.
Также этим приказом утверждены учебные программы по второму иностранному языку (английскому, немецкому, французскому, корейскому, японскому, китайскому), преподаваемые в общеобразовательных учреждениях.
Министр дошкольного и школьного образования Республики Каракалпакстан, начальники управлений дошкольного и школьного образования города Ташкента и областей будут ежеквартально вносить в министерство информацию о практической работе по привлечению квалифицированных специалистов для обучения второму иностранному языку и практике обучения второму иностранному языку.