"Qo‘qon tajribasi" asosida butun respublika bo‘ylab seminar tashkil etish rejalashtirilmoqda
Maktabgacha va maktab vazirligi yangi o‘quv yili oldidan maktab rahbarlari faoliyatini jonlantirish maqsadida Farg‘onada 5 kunlik seminar tashkil qildi. Bundan avvalgi seminar ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosarlari uchun tashkil qilingandi.
Seminar ta’lim tashkilotlari rahbarlari faoliyatini tizimli tashkil etish, muammolar va ularni bartaraf etish, istiqboldagi rejalar mavzusiga bag‘ishlandi.
Mazkur seminar dastlab Farg‘ona viloyatining Qo‘qon shahrida, keyin esa Marg‘ilon shahrida tashkillandi. Unda Bosh vazir o‘rinbosari Zulayho Mahkamova, Prezident maslahatchisining o‘rinbosari, Xalq qabulxonasi mudiri Ulug‘bek Muhammadiyev, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Kongratbay Sharipov, Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi rahbari Otabek Xasanov, Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri o‘rinbosari Farhod Boqiyevlar qatnashdi.
Ma’lum bo‘lishicha, vazirlik bu kabi seminarlarni Qo‘qon tajribasi asosida butun respublika bo‘ylab tashkil etishni rejalashtirmoqda.

15:15 / 31.07.2024 2.46k
Министерство дошкольного и школьного образования в преддверии нового учебного года организовало в Фергане пятидневный семинар для активизации деятельности руководителей школ. Предыдущий семинар был организован для заместителей директора по духовно-просветительской работе.
Семинар был посвящен системной организации деятельности руководителей образовательных организаций, проблемам и их устранению, планам на перспективу.
Данный семинар был организован сначала в Коканде, а затем в Маргилане Ферганской области. В нем приняли участие заместитель Премьер-министра Зулайхо Махкамова, заместитель советника Президента, заведующий Народной приемной Улугбек Мухаммадиев, министр высшего образования, науки и инноваций Конгратбай Шарипов, руководитель Республиканского центра духовности и просветительства Отабек Хасанов, заместитель министра дошкольного и школьного образования Фарход Бокиев.
Как стало известно, министерство планирует организовать подобные семинары по всей республике в качестве "Кокандского опыта."