Pedagoglar uchun navbatdagi seminar-trening
Joriy yilning 18-mart kuni Profi University Navoiy filiali faollar zalida “Metodik xizmat ko‘rsatish bo‘limining o‘quv-metodik kengashi maqsadi va asosiy vazifalari” mavzusida o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi.
Unda o‘quv-metodik kengashi a’zolari, ta’lim sohasiga mas’ul mutasaddi rahbarlar hamda pedagoglar ishtirok etdi.
Seminarni Navoiy viloyati pedagoglarni yangi metodikalarga o‘rgatish milliy markazi direktori, psixologiya fanlari doktori, professor F.Ro‘ziqulov ochib berdi.
Viloyat Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i R.Hayitova “O‘quv-metodik kengashlar faoliyatini tashkil etish hamda ta’lim tashkilotlari bilan hamkorlikni samarali yo‘lga qo‘yishda kengash a’zolarining shaxsiy mas’uliyati” to‘g‘risida o‘z fikr-mulohazalarini bildirdi.
Shuningdek, “Metodik xizmat ko‘rsatish bo‘limi o‘quv-metodik kengashi va apellyatsiya komissiyalari tarkibini tasdiqlash”, “O‘qituvchilarning ilg‘or ish tajribalarini ommalashtirish tartibi” kabi mavzularda ham ma’ruzalar qilindi.

The next seminar-training for teachers
On March 18 of this year, a training seminar on the topic "The purpose and main tasks of the educational-methodical council of the department of methodological services" was held in the activists' hall of the Navoi branch of Profi University.
It was attended by members of the educational and methodical council, official leaders responsible for the field of education, and pedagogues.
The seminar was opened by Professor F.Roziklov, Doctor of Psychology, Director of the National Center for Training Teachers in New Methods of Navoi Region.
R.Hayitova, Head of Regional Department of Pre-school and School Education, said "The personal responsibility of council members in organizing the activities of educational and methodical councils and establishing effective cooperation with educational organizations" expressed his opinions about.
Also, lectures were given on topics such as "Approval of the structure of the teaching-methodical council and appeal commissions of the methodological service department", "Procedure of publicizing the best work experiences of teachers".