Pedagoglar uchun navbatdagi seminar-trening
Joriy yilning 18-mart kuni Profi University Navoiy filiali faollar zalida “Metodik xizmat ko‘rsatish bo‘limining o‘quv-metodik kengashi maqsadi va asosiy vazifalari” mavzusida o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi.
Unda o‘quv-metodik kengashi a’zolari, ta’lim sohasiga mas’ul mutasaddi rahbarlar hamda pedagoglar ishtirok etdi.
Seminarni Navoiy viloyati pedagoglarni yangi metodikalarga o‘rgatish milliy markazi direktori, psixologiya fanlari doktori, professor F.Ro‘ziqulov ochib berdi.
Viloyat Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i R.Hayitova “O‘quv-metodik kengashlar faoliyatini tashkil etish hamda ta’lim tashkilotlari bilan hamkorlikni samarali yo‘lga qo‘yishda kengash a’zolarining shaxsiy mas’uliyati” to‘g‘risida o‘z fikr-mulohazalarini bildirdi.
Shuningdek, “Metodik xizmat ko‘rsatish bo‘limi o‘quv-metodik kengashi va apellyatsiya komissiyalari tarkibini tasdiqlash”, “O‘qituvchilarning ilg‘or ish tajribalarini ommalashtirish tartibi” kabi mavzularda ham ma’ruzalar qilindi.

Очередной семинар-тренинг для учителей
18 марта текущего года в активистском зале Навоийского филиала Профи Университета прошел обучающий семинар на тему «Цель и основные задачи учебно-методического совета отдела методического обслуживания».
В нем приняли участие члены учебно-методического совета, должностные лица, ответственные за сферу образования, педагоги.
Семинар открыл профессор Ф.Розиклов, доктор психологических наук, директор Национального центра подготовки учителей новым методам Навоийской области.
Р.Хайитова, руководитель областного управления дошкольного и школьного образования, отметила, что «личная ответственность членов совета в организации деятельности учебно-методических советов и установлении эффективного сотрудничества с образовательными организациями» высказала свое мнение.
Также были прочитаны лекции по таким темам, как «Утверждение структуры учебно-методического совета и апелляционных комиссий отдела методической службы», «Порядок освещения лучшего опыта работы учителей».