09:28 / 18.10.2024 2.06k
Xabaringiz bor, pedagoglar attestatsiyasida ishtirok etish uchun to‘lovni amalga oshirish muddati joriy yilning 10-oktyabriga qadar uzaytirilgandi.
Ammo ayrim sabablarga ko‘ra kechroq ariza topshirgan pedagoglarning hujjatlarini tahrirlash imkoniyati mavjud emasdi. Chunki hujjatlarni qabul qilish 1-oktyabrdayoq to‘xtatilgandi.
Mazkur holatga aniqlik kiritish maqsadida xalqtaliminfo.uz Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi Pedagog kadrlarga malaka toifalarini berish jarayonini tashkil etish boshqarmasi boshlig‘i Sardor Rahimboyev bilan bog‘langandi.
O‘shanda Sardor Rahimboyev to‘lovlarni amalga oshirgan, ammo hujjatlarni tahrirlashga ulgurmagan pedagoglarga qo‘shimcha muddat belgilash bo‘yicha taklif kiritilgani haqida ma’lum qilgandi.
Bugun Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi mas’ul xodimi Sardor Rahimboyevning xalqtaliminfo.uz'ga ma’lum qilishicha, rad qilingan murojaatlarni tahrirlab qayta yuborishga oxirgi marotaba ruxsat beriladi.
Arizalarni qayta tahrirlash imkoniyati bugun ochib qo‘yiladi. Ayni vaqtda rad qilingan murojaatlarni tahrirlab qayta yuborishga ruxsat berilishi kutilmoqda”, - deya takidladi Sardor Rahimboyev.
Bu pedagoglar uchun oxirgi imkoniyat bo‘lib, shu sababli pedagoglar o‘zi to‘g‘risidagi ma’lumotlarga befarq bo‘lmasligi lozim. Chunki, yana xato ma’lumotlar kiritilsa, tahrirlash uchun boshqa imkoniyat berilmaydi.

09:28 / 18.10.2024 2.06k
As you know, the deadline for paying for participation in the certification of teachers has been extended until October 10 of this year.
However, for some reasons, it was not possible to edit the documents of teachers who applied later. Because the acceptance of documents was suspended on October 1.
In order to clarify this situation, khalktaliminfo.uz contacted the head of the department for organizing the process of assigning qualification categories to pedagogical personnel of the Ministry of Preschool and School Education Sardor Rakhimboyev.
At that time, Sardor Rakhimboyev informed that a proposal was made to establish an additional period for teachers who made payments but did not have time to edit documents.
Today, Sardor Rahimboyev, an official of the Ministry of Preschool and School Education, informed xalqtaliminfo.uz that it will be allowed to edit and send rejected appeals again.
This is the last opportunity for educators, so educators should not be indifferent to information about themselves. This is because if you add more incorrect data, you won't be able to edit again.