09:28 / 18.10.2024 2.06k
Xabaringiz bor, pedagoglar attestatsiyasida ishtirok etish uchun to‘lovni amalga oshirish muddati joriy yilning 10-oktyabriga qadar uzaytirilgandi.
Ammo ayrim sabablarga ko‘ra kechroq ariza topshirgan pedagoglarning hujjatlarini tahrirlash imkoniyati mavjud emasdi. Chunki hujjatlarni qabul qilish 1-oktyabrdayoq to‘xtatilgandi.
Mazkur holatga aniqlik kiritish maqsadida xalqtaliminfo.uz Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi Pedagog kadrlarga malaka toifalarini berish jarayonini tashkil etish boshqarmasi boshlig‘i Sardor Rahimboyev bilan bog‘langandi.
O‘shanda Sardor Rahimboyev to‘lovlarni amalga oshirgan, ammo hujjatlarni tahrirlashga ulgurmagan pedagoglarga qo‘shimcha muddat belgilash bo‘yicha taklif kiritilgani haqida ma’lum qilgandi.
Bugun Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi mas’ul xodimi Sardor Rahimboyevning xalqtaliminfo.uz'ga ma’lum qilishicha, rad qilingan murojaatlarni tahrirlab qayta yuborishga oxirgi marotaba ruxsat beriladi.
Arizalarni qayta tahrirlash imkoniyati bugun ochib qo‘yiladi. Ayni vaqtda rad qilingan murojaatlarni tahrirlab qayta yuborishga ruxsat berilishi kutilmoqda”, - deya takidladi Sardor Rahimboyev.
Bu pedagoglar uchun oxirgi imkoniyat bo‘lib, shu sababli pedagoglar o‘zi to‘g‘risidagi ma’lumotlarga befarq bo‘lmasligi lozim. Chunki, yana xato ma’lumotlar kiritilsa, tahrirlash uchun boshqa imkoniyat berilmaydi.

09:28 / 18.10.2024 2.01k
Как известно, срок оплаты за участие в аттестации педагогов был продлен до 10 октября текущего года.
Но по некоторым причинам не было возможности редактировать документы педагогов, подавших поздние заявления. Потому что прием документов был приостановлен еще 1 октября.
Для выяснения данной ситуации xalktaliminfo.uz связался с начальником управления по организации процесса присвоения квалификационных категорий педагогическим кадрам Министерства дошкольного и школьного образования Сардором Рахимбаевым.
Тогда Сардор Рахимбаев сообщил, что внесено предложение об установлении дополнительного срока для педагогов, которые оплатили, но не успели отредактировать документы.
Сегодня Сардор Рахимбаев, ответственный сотрудник Министерства дошкольного и школьного образования, сообщил xalqtaliminfo.uz, что будет разрешено редактировать и пересылать отклоненные обращения.
Это последняя возможность для педагогов, поэтому педагоги не должны быть равнодушны к информации о себе. Это связано с тем, что введение еще одной неверной информации не дает больше возможности для редактирования.