17:42 / 09.08.2024 1.98k
Janubiy Koreyaning LG va Samsung kabi texnologiya gigantlari sun’iy intellektni maktab ta’lim dasturlariga faol integratsiya qilmoqda.
2023-yildan beri LG 18 ta maktabda “kelajak sinfxonalari”ni joriy qildi, ularni raqamli doskalar va sun’iy intellekt asosida ishlaydigan CLOi  robotlari bilan jihozladi, ular o‘quvchilar va o‘qituvchilarga savollarga javob berish va musiqa ijro etishda yordam beradi.
2025-yilda Janubiy Koreya 5 million maktab o‘quvchisi uchun sun’iy intellektga ega raqamli darsliklarni joriy etishni rejalashtirmoqda. Ushbu darsliklar har bir oquvchi uchun moslashtirilib, qo‘shimcha materiallar va yutuqlarga erishganlar uchun chuqurlashtirilgan dasturlar bilan ta’minlanadi.
Samsung generativ SI interaktiv displeylarini joriy qilish orqali ham o‘z hissasini qo‘shdi. Ushbu displeylar o‘qituvchilarga ovozli buyruqlar berish va dars ma’lumotlarini avtomatik ravishda qayd etish imkonini beradi, bu esa o‘qitish va oquvchilar bilan muloqot qilishni osonlashtiradi.

17:42 / 09.08.2024 1.98k
Южнокорейские технологические гиганты, такие как LG и Samsung, активно интегрируют искусственный интеллект в школьные образовательные программы.
С 2023 года LG внедрила "классы будущего" в 18 школах, оснастив их роботами CLOi, работающими на основе цифровых досок и искусственного интеллекта, которые помогают учащимся и учителям отвечать на вопросы и играть музыку.
В 2025 году Южная Корея планирует внедрить цифровые учебники с искусственным интеллектом для 5 миллионов школьников. Эти учебники будут адаптированы для каждого студента и обеспечены дополнительными материалами и углубленными программами для тех, кто достиг успехов.
Samsung также внесла свой вклад внедрением интерактивных генеративных СИ-дисплеев. Эти дисплеи позволяют преподавателям делать голосовые команды и автоматически фиксировать информацию урока, что облегчает обучение и общение со студентами.