10:30 / 27.03.2024 2.61k
2024-yil 1-iyuldan boshlab yoʻl boʻyida joylashgan maktablar oldida, kamida toʻrt tasmali yoʻllardagi piyodalar oʻtish joylarida, yoʻl-transport hodisalari oʻchoqlarida, temir yoʻl kesishmalarida maxsus avtomatlashtirilgan foto va video qayd etish dasturiy-texnik vositalari bosqichma-bosqich o‘rnatiladi.
Bu Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligining “Xavfsiz shahar” tizimlarini rivojlantirish markazi tomonidan “Xavfsiz yoʻl va xavfsiz piyoda” respublika jamgʻarmasi mablagʻlari hisobidan amalga oshirilib, YHXX tomonidan belgilanadigan joylarga oʻrnatiladi.

10:30 / 27.03.2024 2.56k
С 1 июля 2024 года перед придорожными школами, на пешеходных переходах на дорогах с четырьмя полосами движения, на местах дорожно-транспортных происшествий и на железнодорожных переездах постепенно будут устанавливаться специальные автоматизированные программы фото- и видеофиксации и технические средства.
Она будет реализована Центром развития систем «Безопасный город» МВД Республики Узбекистан за счет средств республиканского фонда «Безопасная дорога и безопасный пешеход» и будет установлена ​​в местах, определенных Национальным Агентство безопасности.