Profi University Navoiy filialida o‘quvchilar o‘rtasida Аl-Xorazmiy nomidagi olimpiadaning hududiy bosqichi bo‘ldi
15:30 / 28.02.2024
2.60k
Joriy yil 27-fevral kuni Profi University Navoiy filialida 7-8 sinf o‘quvchilari o‘rtasida Аl-Xorazmiy nomidagi aniq va tabiiy fanlar olimpiadasining hududiy bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Unda 7-8-sinf o‘quvchilari matematika fanidan Navoiy viloyati bo‘yicha shahar va tuman bosqichlarida 1-, 2-, 3-o‘rinni qo‘lga kiritgan 78 nafar o‘quvchilar o‘z bilimlarini sinovdan o‘tkazdi.
O‘zbekistonda 2-marta tashkil qilinishi kutilayotgan ushbu xalqaro olimpiada natijalariga ko‘ra joriy yil iyul oyida Hindistonda o‘tkazilishi rejalashtirilayotgan Xalqaro matematika musoboqasida (IMC-2024) ishtirok etuvchi O‘zbekiston jamoasiga nomzodlar shakllantiriladi.
Fotogalereya bilan tarnishing
Ma’lumot uchun, hozirda maktab ta’limi va oliygoh hamkorligi doirasida Navoiy viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi hamda Profi University Navoiy filiali o‘rtasida memorandum ham imzolangan.
Memorandum doirasida Profi University talabalarini maktablarda amaliyot o‘tashi, turli xil mavzularda o‘quv seminarlari tashkil qilish, maktab o‘qituvchilari uchun malaka oshirish kurslarini tashkil etish reja qilingan.

15:30 / 28.02.2024 2.59k
The regional stage of the Olympiad of exact and natural sciences named after Al-Khorazmi among students of grades 7-8 was held at the Navoi branch of Profi University.
According to the results of this international Olympiad, which is expected to be organized for the 2nd time in Uzbekistan, candidates for the Uzbekistan team participating in the International Mathematics Competition (IMC-2024), which is planned to be held in India in July this year, will be formed.
Check out the photo gallery
For information, a memorandum has been signed between the Department of Preschool and School Education of Navoi Region and the Navoi branch of Profi University within the framework of cooperation between school education and higher education.
Within the framework of the memorandum, it is planned to conduct internships of Profi University students in schools, to organize educational seminars on various topics, and to organize training courses for school teachers.